Cyfrowy bliźniak – wirtualna rzeczywistość, realne efekty

Przedsiębiorstwo, które nie stawia na nowe technologie i boi się innowacji, z pewnością zostanie w tyle za konkurencją. Dlatego dzisiaj wiele firm, a zwłaszcza zakładów przemysłowych, śledzi nowinki techniczne i z chęcią przyjmuje wszelkie innowacje. Jednak skąd mamy wiedzieć, które rozwiązanie okaże się dla nas najbardziej korzystne? W końcu wdrożenie nietrafionej metody produkcji czy zakup kiepskiej maszyny mogą spowodować duże straty. Zapobiec może temu cyfrowy bliźniak.

Cyfrowy bliźniak – czym jest?

Testowanie różnych scenariuszy bez ponoszenia realnych konsekwencji? Dzięki cyfrowemu bliźniakowi to jest możliwe. To nowoczesne rozwiązanie umożliwia wygenerowanie wirtualnego modelu, który obejmował będzie całą przestrzeń zakładu produkcyjnego. Maszyny, stanowiska, pracy oraz ludzie – to wszystko może znaleźć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości wirtualnej. Takie oprogramowanie komunikuje się z elementami wykonawczymi systemu oraz czujnikami, co sprawia, że cyfrowy duplikat jeszcze lepiej zbiera dane, na podstawie których przeprowadza symulację. Bliźniak stanowi również odwzorowanie materiałów oraz gotowych produktów, co otwiera jeszcze więcej możliwości dla osób zarządzających zakładem.

Cyfrowy bliźniak – siła wizualizacji

Jakie korzyści płyną z posiadania cyfrowego bliźniaka? Niezwykła dokładność wirtualnego modelu sprawia, że planowanie oraz optymalizacja procesów wewnętrznych przedsiębiorstwa staje się bardzo prosta. Można dzięki temu sprawdzić, jakie efekty przyniosą wprowadzone zmiany, bez konieczności ponoszenia kosztów oraz marnowania czasu na eksperymenty w przestrzeni realnej. W łatwy sposób można wyłapać typowe błędy, związane z funkcjonowaniem poszczególnych procesów, maszyn czy ludzką pracą. Dużą zaletą jest również możliwość zachowania kontroli nad przestrzenią roboczą, nawet jeśli menadżer przebywa w innym mieście czy kraju. Tutaj https://dbr77.com/digital-twin można przeczytać więcej o tym rozwiązaniu. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób można wprowadzić je w swojej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *