Fordon – czy pizza może być dla nas zdrowa?

Wielu smakoszy pizzy słyszy często, że jest to danie bardzo niezdrowe, jednak czy faktycznie tak jest? Naukowcy z Instytutu Badań Farmaceutycznych w Mediolanie odkryli, że jedzenie pizzy z prawdziwym sosem pomidorowym może być wręcz korzystanie wpłynąć na nasze zdrowie. Czytaj dalej i dowiedz się o innych potencjalnych zaletach spożywania pizzy, a także znajdź dobry lokal na bydgoskim Fordonie. Zapraszamy!

Czy pizza faktycznie jest niezdrowa?

Według badań opublikowanych w jednym z czasopism naukowych, osoby jedzące pizzę, które spożywają to danie dwa razy w tygodniu lub więcej, są znaczni mniej narażone na rozwój raka przełyku, raka gardła oraz raka jelita grubego. Badanie to objęło osiem tysięcy uczestników. Korzyści zdrowotne można przypisać likopenowi zawartemu w pomidorach znajdujących się w tym smacznym włoskim przysmaku, którym jest pizza.

Likopen należy do antyoksydantów i jest jeszcze lepiej wchłaniany, gdy pomidory są podgrzewane, zwłaszcza z dodatkiem oleju, jak na przykład w sosie pomidorowym do pizzy. Ale to nie wszystko: dodanie ziół do pizzy może też wspomóc trawienie. Okazuje się więc, że i Ty możesz mieć swoją zdrową pizzę, o ile będzie ona spożywana od czasu do czasu i tworzona wyłącznie z najwyższej jakości składników.

Fordon – pizza na wyciągnięcie ręki!

Jeśli kochasz kuchnię włoską, to bydgoski Fordon jest miejscem dla Ciebie! Lokalna pizzeria taka jak https://pizzeria-twojesmaki.pl/lokalizacje/fordon serwuje pyszne dania od wielu lat i oferuje całodzienne wyżywienie, aby miłośnicy pizzy mogli się nasycić. Dodatkowo, odbierając zamówienie z tej restauracji osobiście, zaoszczędzisz dodatkowo. Nie ma znaczenia, czy oczekujesz najwyższej klasy jedzenia na wynos, czy też chcesz zjeść pizzę z przyjaciółmi lub rodziną w lokalu, ukryty klejnot, którym jest wspomniana pizzeria, zaspokoi Twoje kubki smakowe, jak nigdzie indziej. Odkryj najlepszą pizzę w mieście, właśnie tam, w bydgoskiej dzielnicy Fordon. Spróbuj już dziś, na pewno nie pożałujesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *