Networking – na czym polega to zjawisko?

Wielu ludziom wydaje się, że sukces w biznesie jest dla umysłów ścisłych i osób, które świetnie kalkulują. Inni uważają, że to kwestia doskonałego zarządzania, a jeszcze inni, że szczęścia. Warto jednak doceniać umiejętności interpersonalne, kiedy prowadzi się działalność gospodarczą. Często skuteczny networking, czyli pozyskiwanie i utrzymywanie kontaktów biznesowych, bardzo pomagają i przyczyniają się do niemałych zysków. Podpowiadamy, dlaczego warto poświęcić czas na spotkania networkingowe i rozwijać swoją sieć.

Networking – jak pomaga w biznesie?

Istnieje w Polsce kilka organizacji, które zrzeszają przedsiębiorców i umożliwiają im wymianę wizytówek, autoprezentację oraz nawiązanie kontaktów. Spotkania tego typu cieszą się sporą popularnością ze względu na liczne korzyści, które przynosi networking. To forma pozyskiwania potencjalnych klientów oraz partnerów biznesowych. Dzięki znajomościom możemy również liczyć na to, że inni przedsiębiorcy będą nas polecać. Sami również możemy wyświadczyć od czasu do czasu drobną przysługę i zyskać wdzięczność oraz dobrą opinię. Networking daje nam szansę, aby zaistnieć w środowisku biznesowym, dzielić się wiedzą i zbierać nowe doświadczenia. To od nas zależy, jak wykorzystamy nasze szanse. Jeśli jednak będziemy szczerzy i nie będziemy spoglądać jedynie na własny interes, sprawy powinny ułożyć się dla nas pomyślnie.

Networking – rób to dobrze!

Mimo że organizatorzy spotkań networkingowych starają się stworzyć przyjazne środowisko do nawiązywania relacji, wciąż musimy uważać, aby nie popełnić kilku gaf. Pamiętajmy, że liczy się jakość kontaktu, a nie ich ilość. Poświęćmy więc czas, aby zainteresować się osobą rozmówcy, zamiast wręczać wizytówki komu popadnie. Nie starajmy się także za wszelką cenę sprzedać naszych produktów czy usług. Będzie to w złym tonie. Więcej wskazówek, dzięki którym unikniemy wpadek, znaleźć można tutaj https://allebiznes.pl/networking-czyli-jak-zbudowac-siec-kontaktow/. Warto zapoznać się z poradnikiem i zacząć skutecznie rozbudowywać sieć networkingową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *