Przygotuj dziecko na nowy rok szkolny

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Powoli zaczynamy już myśleć o powrocie do szkoły i wyposażeniu naszego dziecka na nowy rok szkolny. Nasza pociecha po długiej przerwie spotka się ze swoimi rówieśnikami i ulubionymi nauczycielami. Jednak wakacje jeszcze trwają i dzieci niechętnie chcą rozmawiać o szkole.

Jak przygotować naszą pociechę na nowy rok szkolny?

Wakacje jeszcze się nie skończyły, a nasza pociecha nie jest jeszcze gotowa na powrót do placówki edukacyjnej. Zanim jednak przekroczy mury szkoły warto przeprowadzić z nią szczerą rozmowę. Dobrze jest zapytać o obawy i spróbować je rozwiać. Ważne, aby nasze dziecko wiedziało, że może na nas liczyć i wspieramy je w trudnych sytuacjach. Podczas rozmowy warto poruszyć również temat rozłąki i tego jak będzie wyglądał dzień dziecka po powrocie do domu. Nie powinno się ustalać surowych reguł, tylko zasugerować pomysł, a także wysłuchać sugestii dziecka.

W co należy wyposażyć dziecko do szkoły?

Kiedy już nasza pociecha jest przygotowana psychicznie na powrót do szkoły, należy ją również do niej odpowiednio wyposażyć. W takiej sytuacji warto udać się na zakupy z dzieckiem, aby samo mogło wybrać sobie zeszyty, tornister, piórnik i inne potrzebne rzeczy. Z pewnością umocni to relacje między wami, a także pokaże dziecku, że jesteśmy przy nim w tej zmiennej sytuacji. Należy kupić dziecku przybory szkolne, odpowiedni strój na lekcje wychowania fizycznego i obuwie, a także podręczniki. Warto również zrobić rozeznanie, czy istnieje możliwość wykorzystania materiałów z poprzednich lat, aby dokupić tylko brakujące przedmioty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *